Це не економія бюджетних коштів, а саме безпекова складова.
Вчора соціальними мережами жителі Краматорська поширювали прохання до начальника Краматорської МВА Олександра Гончаренко посприяти увімкнути вуличне освітлення.
«З приходом осені, день стає все коротшим і коротшим. Відповідно, наше улюблене, доглянуте місто опускається в темряву. Ця темрява створює серйозні проблеми для наших жителів, особливо з урахуванням близькості фронту та бойових дій. Незважаючи на всі випробування, втрати, зустрічі і розставання, люди продовжують жити в цьому місті, а деякі з них навіть навчаються та працюють. Люди ходять до магазинів, де сплачують податки, що поповнюють бюджет міста. Проте в цьому темряві водяться автомобілі, що рухаються практично на сліпу, а також зграї собак, які, оберігаючи свою територію, можуть напасти на людей.
Шановна влада міста, ми закликаємо вас увімкнути освітлення з настанням темряви до початку комендантської години. Це може врятувати багато життів», – йшлося в тексті доволі дивного прохання.
Адміністрація міста, в особі начальника Краматорської міської військової адміністрації Олександра Гончаренка, відреагувала. Гончаренко нагадав, згідно з розпорядженням голови Донецької ОДА, ОВА від 27.02.22 «Про запровадження комендантської години та встановлення спеціального режиму світломаскування на території Донецької області», всі міста в області погасили світло та ввели комендантську годину.
«Ми вимикали не тільки на вулицях, а й в приватних домівках, офісах та закладах. Ми проводили це, щоб слідкувати за діяльністю наших військових на фронті, визначити рухи ворожих сил, місця падіння ракет і багато іншого. Чи змінилася ситуація стосовно безпеки нашого міста після введення комендантської години? Нажаль, ні. Наше місто залишається високоризиковою зоною. Ми вводили ці обмеження, щоб захистити наших громадян та не дати ворогу оточити місто. Евакуація і дотримання правил безпеки в прифронтовому місті є нашими основними завданнями», – повідомив Олександр Гончаренко.
Начальник Краматорської МВА також нагадав, що протягом минулої зими російська орда обстрілювала енергетичну інфраструктуру України, що призвело до частих перебоїв в електропостачанні. Як наслідок, були знижені лінії передач, пошкоджені підстанції та теплові електростанції, інциденти з електриками та рятувальниками, а також інші проблеми.
«Енергетики працювали надзвичайно важко, щоб забезпечити електрику мешканцям під час цієї складної зими. Вони робили неймовірні зусилля, щоб ми могли мати світло в наших домівках. Тому після таких випробувань і обмежень вряди-годи можна легковажно ввести вуличне освітлення, яке навантажить енергетичну систему перед приходом нової зими», – додав Гончаренко.
Отже, у нас є два основних пункти, які варто враховувати в цій ситуації. Це безпека наших громадян і обмеження світломаскування в інтересах оборони. Відповіді на риторичні питання, чому не можна включити окремі вуличні ліхтарі, чому інші міста мають світло, а у нас немає, і чому не відновлюють зруйновані об’єкти, можуть бути складні і пов’язані зі змінами у безпеці міста і потребами в обороні.
Тому поки ми живемо в таких умовах стосовно вуличного освітлення, ми повинні зрозуміти, що це робиться з метою забезпечення безпеки наших мешканців та захисту міста.