В соціальних мережах виникли суперечки щодо тривалості комендантської години в Краматорську.
Нагадаємо, що комендантська година діє по всій Донецькій області, а не окремо у Краматорську.
Суперечка виникла в одній із спільнот соціальної мережі серед жінок та дівчат. Про це повідомляють «Новини Краматорського району» з посиланням на спільноту «Матусі Краматорська». Анонімний учасник спільноти звернувся до начальника Краматорської міської МВА Олександра Гончаренка з проханням зменшити тривалість комендантської години з 21:00 до 22:00. Автор пояснює, що це потрібно для того, щоб діти встигли подихати свіжим повітрям з батьками на дворі, і зазначає, що це потрібно лише в літній період.
Коментаторка Оксана Кушнір під вказаним постом пише, що родини гуляють і о 21:30, і о 22:00, а на одній з локацій міста о 20:30 деякі тільки виходять на прогулянку. Вона додає, що, повертаючись зі служби о 20:00, бере дітей і їде гуляти на майданчик, тому о 21:00 ніхто не заходить додому в літній час. «Люди повернулись додому і намагаються жити звичайним життям у прифронтовому місті,» — зазначає Оксана.
Начальник Краматорської МВА Олександр Гончаренко коротко прокоментував пост, нагадавши, що комендантська година діє на всій території Донецької області. Редактор інформаційного агентства «Новини Краматорського району» Андрій Гринь запросив начальника Донецької ОВА Вадима Філашкіна висловити свою думку щодо зменшення тривалості комендантської години, проте його пропозиція поки що залишилася без відповіді, ймовірно, через дуже щільний робочий графік.
Історія комендантської години в Донецькій області
Розпорядженням тодішнього голови Донецької ОВА Павла Кириленка у лютому 2022 року на території області було введено комендантську годину. Її тривалість становила з 17:00 до 08:00. З 1 березня 2022 року змінився час комендантської години, запровадженої на території Донецької області, яка тривала з 18:00 до 06:00. Згодом періодично тривалість змінювалась, і станом на зараз комендантська година діє з 21:00 до 05:00.
Варто пам’ятати, що введення комендантської години необхідне для того, аби правоохоронці та військові мали змогу забезпечувати безпеку та порядок у регіоні. Комендантська година – це визначений урядовим наказом час, протягом якого громадяни мають дотримуватися певних правил.
Що говорить місцева адміністрація Краматорська про зменшення комендантської години
Головний редактор видання «Новини Краматорського району» Андрій Гринь повідомив, що зменшити тривалість комендантської години зараз неможливо. За його словами, керівник Донецької ОВА Вадим Філашкін вже звертався з цим питанням до керівництва ЗСУ, і отримав категоричну відповідь: ні. Про це Андрію повідомили власні джерела.
Досвід Дніпропетровщини, де комендантська година відрізняється у різних районах
У Дніпропетровській області відрізняється тривалість комендантської години у Нікопольському районі. Якщо в інших районах комендантська година починається о 00:00, то на Нікопольщині о 23:00.
Варто відзначити, що такі зміни діють лише з 1 червня. До того в деяких громадах району комендантська година розпочиналася о 21:00, а в інших – о 22:00. Указом голови Нікопольської РВА Євгена Євтушенка тривалість комендантської години уніфікували для всього району. Водночас вона завершується у Нікопольському районі на 1 годину раніше, ніж в інших районах – о 4:00.
Також відрізняється час комендантської години й у Синельниківському районі – там вона діє з 22:00 до 05:00.
Що заборонено під час комендантської години
У комендантську годину забороняється перебувати на вулиці або громадських місцях, якщо людина не є працівником об’єктів критичної інфраструктури або не має спеціальної перепустки.
Особу, яка буде порушувати комендантську годину, можуть вважати членом диверсійно-розвідувальної групи.
Зазначимо, що ці заборони не поширюються під час дії повітряної тривоги. У такому випадку люди можуть переміщатися до укриттів.
У ДСНС також рекомендують у прифронтових регіонах дотримуватися режиму світломаскування під час дії комендантської години. Рятувальники закликають зашторювати вікна, вимикати світло в оселях, гасити вуличне освітлення своїх будинків, прибирати з підвіконь усі лампи, зокрема й фітолампи по догляду за рослинами.
Порушення комендантської години
Наразі законодавством України не передбачено жодної відповідальності за порушення комендантської години. Правопорушника можуть лише зупинити правоохоронці або військові, аби перевірити документи та встановити особу.
З порушником проведуть профілактичну бесіду, проте затримувати не будуть.