Двоє підлітків віком 11 та 12 років виявили боєприпас під деревом у приватному секторі Краматорська.
Гранату діти не чіпали та про небезпечну знахідку одразу ж повідомили правоохоронцям. Про це повідомляють «Новини Краматорського району» з посиланням на Краматорське районне управління поліції Донецької області.
За інформацією правоохоронців, до поліції зателефонував підліток з Краматорська та повідомив, що під час прогулянки із другом знайшов підозрілий предмет, схожий на гранату. Діти чітко знали, що робити у такій ситуації – не чіпали, відійшли на безпечну відстань та зателефонували на лінію 102.
На місце було терміново спрямовано слідчо-оперативну групу. Правоохоронці оточили місце події. Боєприпас вилучили співробітники вибухотехнічної служби ГУНП області.
Правову оцінку факт отримає після проведення першочергових оперативних і слідчих дій.
Під час події ніхто не постраждав. Проте поліція закликає громадян бути обережними при виявленні підозрілих предметів, схожих на боєприпаси чи вибухові пристрої.
Ювенальні поліцейські зустрілись з хлопцями та подарували їм солодощі, рюкзаки та футбольний м’яч.
«Природна дитяча цікавість спонукає їх до небезпечних дій та експериментів. Вони можуть намагатися розібрати боєприпаси чи принести додому. Тому ми проводимо інформаційну кампанію у прифронтових населених пунктах з метою зменшення ризиків травмування дітей. Важливо пояснювати їм як діяти у разі виявлення вибухонебезпечного предмета”, – наголошують ювенальні інспектори поліції.
Поліцейські просять батьків розказати своїм дітям про правила поводження з вибухонебезпечними предметами, попередьте їх про небезпеку. Кілька хвилин, витрачених на розмову, поможуть зберегти життя та здоров’я малечі.
У разі виявлення вибухонебезпечного предмета категорично забороняється:
– торкатися виявленого предмета, пересувати його або здійснювати з ним будь-які інші дії, особливо намагатися розібрати або знешкодити його;
– проводити будь-які роботи біля знайденого предмета, особливо ті, які можуть викликати навіть незначне коливання грунту;
– користуватися джерелами відкритого вогню;
– користуватися радіоелектронними пристроями (мобільними телефонами, пультами дистанційного керування, сигналізацією автомобілів тощо);
– заливати предмет рідинами, засипати грунтом, намагатися чимось накрити або здійснювати інший вплив на нього: звуковий, світловий, тепловий, механічний.