Стало відомо, скільки колаборантів та інформаторів ворога виявила СБУ на Донеччині цього року.
Стосовно результатів роботи Служби безпеки України (СБУ) на Донеччині за перші дев’ять місяців цього року, цю інформацію розкрила керівниця прес-служби Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях, Галина Прищепа.
Протягом цього періоду слідчі СБУ виявили та висунули підозру 51 особі, які працювали на ворожий інтелігентний апарат та здійснювали інформаційну діяльність на користь окупантів. Вони збирали інформацію у сфері оборони та передавали її ворогам.
Наприклад, недавно Служба безпеки України розкрила мережу ФСБ Росії на Донеччині, яка збирала дані щодо переміщення військової техніки, підрозділів ЗСУ та їх локацій. Ця інформаційна мережа була особливою тим, що складалася вона виключно з жінок, у яку входили чотири мешканки міста Гірник. Одна з них навіть виїхала до Росії та стала резиденткою, приховуючись на території країни-окупанта. Цю агентурну мережу організувала мешканка Гірника разом з командиром мінометного підрозділу ПВК “Вагнер,” колишнім мешканцем Донеччини. Трьох їхніх знайомих також залучили до збору інформації щодо руху ЗСУ, важкій броньованій техніці, авіації та іншої важливої інформації.
Під час контррозвідувальних операцій цю групу було затримано, і їх дії кваліфікувалися як поширення інформації щодо переміщення та розташування ЗСУ в складі організованої групи, а також державну зраду.
Нещодавно також у Слов’янську було затримано ще двох інформаторів ворога. Один з них був безробітнім чоловіком, який особисто обходив місто і селища, збираючи координати дислокації підрозділів ЗСУ, ДПСУ і інших силових структур, а також інформацію про місця розташування військової техніки, склади боєкомплекту, казарми та укріплені позиції українських захисників. Він передавав ці дані через популярний соціальний месенджер представникам окремого мотострілкового полку “ДНР” та командирам батальйону гвардійської мотострілкової бригади Південного військового округу Росії. Цього чоловіка затримали під час контрдиверсійних заходів у Слов’янську, і йому була висунута підозра. Того ж дня була затримана жінка з Слов’янська, яка намагалась збирати інформацію щодо переміщення артилерії Збройних сил України та коригувати вогонь ворога.
Загалом за цей рік суди вже винесли 34 вироки стосовно інформаторів ворога, виявлених в області. Один із них отримав до 15 років позбавлення волі за співпрацю з окупантами після деокупації міста Лиману. Також було винесено вирок на 12 років позбавлення волі інформаторці з Новогродівки.
Щодо колаборантів, то з початку року судами було винесено 35 вироків, а 173 зрадникам в області було повідомлено про підозру.