Алан Болієв, відносно якого обвинувальний акт розглядається Індустріальним районним судом Дніпропетровська все ж таки може поїхати на міжнародні змагання.
Про це повідомляють «Новини Краматорського району».
Нагадаємо, що в 2019 році співробітники спецпідрозділу СБУ що борються з корупцією та організованою злочинністю та слідчими ДБР виявлено протиправні дії слідчих Краматорського ВП ГУ НП у Донецькій області. Тоді слідчі вимагали хабар від громадянина України за ухиляння від кримінальної відповідальності. Про це повідомляли офіційні джерела вказаних правоохоронних органів.
Два жителі міста стануть частиною збірної команди Ігор Нескорених, які представлятиму Україну на змаганнях Повітряних Сил США в Лас-Вегасі у березні цього року. Один з них, це Алан Болієв, поліцейський з Краматорська.
Редакція з цього приводу звернулася з відповідними зверненнями до Донецької обласної прокуратури та Державної прикордонної служби України та до Міністерства у справах ветеранів України. На наш запит відповіді надали тільки Донецька обласна прокуратура та перший заступник Голови Прикордонної служби України Володимир Нікіфоренко.
З відповіді за підписом першого заступника ПСУ вбачається, що є великий перелік правоохоронних органів України, які мають право звернутись до прикордонної служби України з метою заборони на виїзд за кордон деяких категорій громадян. У Прикордонній службі зазначили, у разі надходження до Головного центру доручення оформленого відповідно до вимог відповідного порядку, то воно буде прийняте до виконання відповідно до законодавства України.
Донецька обласна прокуратура повідомила, що під час досудового розслідування кримінального провадження, відповідно до ухвали слідчого судді Краматорського міського суду від 18.11.2019 Алану Болієву обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави, яку ним внесено. Таким чином, стосовно обвинуваченого Болієва діє запобіжний захід у вигляді застави. На підставі цього, відносно Алана Олександровича діють зобов’язання та обов’язки відповідно до вимог ч. 7 ст.42 та згідно з ч.8 ст. 182 КПК України.
У прокуратурі області повідомили, що питання пропуску або не пропуску громадян України через державний кордон не відносяться до повноважень органів прокуратури України, а є компетенцією Державної прикордонної служби України.
Як бачимо, відповідь від ДПСУ та прокуратури Донецької області суперечить одна одній. За роз’ясненнями ми звернулись до юриста. За його словами, відповідь від прокуратури Донецької області досить дивна в тому моменті, де мова йде про компетенцію ПСУ, щодо пропуску або не пропуску громадян.
«Прикордонна служба України діє виключно в рамках законодавства України. Вони не правоохоронні органи та суди. Якщо у людини немає заборони на виїзд за кордон, то прикордонники не можуть просто так взяти і не випустити. Також, якщо проаналізувати відповідь прокуратури, то вбачається, що саме вони цей момент в суді упустили. Натомість, у них зараз є можливість звернутись до суду, щодо можливого виїзду за кордон обвинуваченого Болієва, але вони чомусь переклали відповідальність на прикордонників»,-розповів юрист.
Юрист також додав, що обраний підозрюваному, обвинуваченому запобіжний захід, крім тримання під вартою, не завжди є перешкодою для виїзду за кодон. Річ у тім, що при обранні таких запобіжних заходів як особисте зобов’язання, особиста порука, застава та домашній арешт слідчий суддя, суд можуть покласти на особу обов’язки, передбачені відповідною до КПК України.