У Краматорську журналісти перевірили хід робіт із благоустрою у парку Ювілейному та технічні деталі встановленого освітлення.
Попри війну, в Краматорську тривають роботи з покращення громадських просторів. Журналісти інформаційного агентства “Новини Краматорського району” перевірили, як саме просувається благоустрій у парку Ювілейному, зокрема — встановлення нового освітлення на одній з алей, та хто саме виконує ці роботи.
Будемо вдячні саме вам, якщо підпишетеся на наш Telegram-канал «Новини Краматорського району» за посиланням ТУТ. Також, за бажання, ви можете підтримати нас фінансово за посиланням ТУТ. Обов’язково зазначте призначення платежу як «Благодійність». Будь-який внесок – 1, 2, 5 чи 10 – є цінною підтримкою для нас.

Роботи без підрядників?
Нещодавно Краматорська міська рада повідомила про намір провести благоустрій у парку Ювілейному, зокрема відновити освітлення на алеї, що йде від флагштоку та веде до Центру надання адмінпослуг та Центру позашкільної роботи. Згідно з інформацією від міської ради, роботи здійснюються без залучення підрядних організацій.
Щоб перевірити це, журналісти звернулися до платформи публічних закупівель Prozorro, але не виявили там тендерів, пов’язаних з благоустроєм або встановленням освітлення у цьому парку.
Візит до парку: вимірювання і візуальний огляд
Після аналізу документації журналісти вирушили до парку Ювілейного з рулеткою, щоб особисто оглянути перебіг робіт. На місці дійсно видно, що працівники активно прибирають територію після зими, вже прокопано траншеї під прокладання кабелів і встановлено опори під нові ліхтарі.

Алея, де нині тривають роботи, колись уже мала освітлення, яке, за словами місцевих, було знищене в 1990-х роках, коли “мисливці за металом” демонтували старі конструкції.

Журналісти виміряли встановлені опори — висота кожної становить 2 метри 90 сантиметрів.

Що каже місцева влада
Для уточнення деталей редакція звернулася до заступника міського голови Краматорська Михайла Тарасевича. Він підтвердив, що мета робіт — відновлення освітлення “старої частини” алеї, яка тривалий час залишалася без уваги.
“Багато років мешканці та гості міста змушені були пересуватись темною, а відтак небезпечною алеєю. Вона становила ризик не лише через погане покриття, а й з огляду на можливість вчинення правопорушень. Також, протягом тривалого часу мешканці міста зверталися до адміністрації міста з проханням відновити освітлення”, — пояснив Михайло Тарасевич.
За його словами, минулого року на цій алеї частково відновили асфальтове покриття, що вже покращило ситуацію. А зараз триває другий етап — встановлення освітлення. Роботи здійснюються власними силами комунальних служб, без залучення сторонніх виконавців, що дозволяє економити бюджетні кошти.
“У штаті працівників парку є зварювальники та фахівці інших робітничих спеціальностей. Люди отримують заробітну плату, і мають змогу власними силами виконати всі необхідні роботи: прокопати траншеї, встановити, прикрутити чи за потреби підварити стовпи. Звичайно, можна було б оголосити тендер на виконання цих робіт, але це суттєво збільшило б вартість проєкту. До того ж, у такому разі наші фахівці залишилися б без роботи, що потенційно могло б призвести до скорочень. А втрачати кваліфікованих спеціалістів керівництву не хочеться”, — пояснив Михайло Тарасевич.
“Потік людей цією алеєю — значний. Саме тому ми вважаємо, що кожен мешканець має право на безпечне й освітлене середовище для пересування”, — розповів заступник міського голови Краматорська.



Більше того, посадовець наголосив, що міський бюджет не витрачав коштів на закупівлю стовпів, ліхтарів та монтажних конструкцій — усе необхідне обладнання вже тривалий час зберігалося на території парку. За цей період елементи почали іржавіти, однак працівники парку самостійно їх підготували до встановлення: почистили, підварили у разі потреби та провели інші підготовчі роботи.

“Усі ці заходи здійснюються в межах затвердженого начальником Краматорської МВА фінансування на поточний рік. Жодних капітальних робіт із реконструкції не проводиться і наразі не планується”, — зауважив Михайло Тарасевич.
Відповідаючи на запитання, чи є подібні роботи “на часі”, посадовець зазначив, що парки — так само, як і будь-яка інша міська інфраструктура — мають бути доглянутими та безпечними.
“Якщо ми зараз запустимо 130 гектарів паркових територій Краматорська, то вже через рік знадобляться значні кошти, аби повернути їх до належного стану. Вистачить одного сезону, щоб усе заросло чагарником, травою, бур’янами, а висаджена раніше зелень — зів’яла. До того ж, до міста приїздять родичі військових, які захищають Україну, та самі військові під час короткого відпочинку. Чи не мають вони бачити, що їхня боротьба — за красиве, охайне й безпечне місто? І чи не заслуговують мешканці та гості Краматорська гуляти в освітленому парку, не боячись за своє життя та здоров’я, і бути впевненими, що їх не пограбують? Гадаю, кожен сам знайде відповідь на ці питання”, — підсумував Михайло Сергійович.