Україна активно впроваджує штучний інтелект у медицину, зокрема в процес діагностики та обробки комп’ютерної томографії (КТ).
Цей метод вже доступний в Одесі та Краматорську на Донеччині. Про це повідомляють «Новини Краматорського району» з посиланням на Міністерство охорони здоров’я України.
«Одеса стала першим містом України, де було запущено пілотний проєкт телемедицини під назвою «BrainScan». Ця система використовує штучний інтелект для швидкої діагностики захворювань або ушкоджень головного мозку, коли кожна хвилина має вагоме значення», – повідомили у МОЗ.
Як саме працює ця технологія?
Нейромережа аналізує зображення КТ-скану в автоматичному режимі та виявляє патологічні зміни.
«Всього за 5 хвилин після обробки зображення програмою, лікар може приймати рішення про подальше лікування. Це значно прискорює процес і допомагає пацієнтам отримати негайну допомогу», – підкреслюють медичні фахівці.
Де ще в Україні застосовується цей метод?
Наразі такий метод діагностики використовується не лише в Одесі, але і в медичних закладах Краматорська, що розташоване в Донецькій області.
«Використання штучного інтелекту для аналізу КТ-знімків головного мозку в рамках цього проєкту виявилося дуже ефективним. Досвід Одеси у використанні нейромережі для діагностики пацієнтів тепер успішно застосовується і в Краматорську на передовій території Донецької області», – додають представники Міністерства охорони здоров’я України.