Днями Олександр Гончаренко не витримав та в доволі грубій формі відповів деяким постійним критикам на дії влади.
Деякі журналісти побачили лише те, що хотіли бачити. Однак чому ж протягом місяця не помітили образ на адресу очільника міської влади? Якщо подивитися на це з людської точки зору, то Олександр Гончаренко також є людиною, а спілкування відбувалось поза робочим часом.
Певна кількість людей підтримала очільника міської влади у його досить відвертих коментарях. Люди говорять, що кожному терпінню приходить кінець.
«Міський голова Дніпра Борис Філатов досить часто дозволяє собі образливі висловлювання на адресу як керівництва країни, так і окремих мешканців міста. Це дивно не викликає потоку негативних реакцій на його адресу», – кажуть жителі міста.
Олександр Гончаренко, керівник військової адміністрації Краматорська, висловив свої вибачення за свою емоційну та лайливу реакцію на критику щодо закупівель на благоустрій міста з місцевого бюджету. Відповідний поста він опублікував на своїй сторінці у Facebook, у якому пояснив своє ставлення до ситуації.
«Десь ми заблукали в непорозумінні один одного. Напевно, це сталося між моєю евакуацією з рідного міста і життям у прифронтовому місті», -визнає Гончаренко.
«Світло, газ, вода, опалення, транспорт, ремонти, освіта, культура, ліфти, поховання, медицина, гуманітарка, весілля, світлофори та квіти з деревами – це все частина життя міста. Міста, яке знаходиться на передньому краї військового конфлікту, і де жителі залишилися з різних причин. Тут живуть ті, хто залишилися, ті, хто повернувся, і ті, хто приїжджає ненадовго, щоб відпочити від бойових дій», -відзначив він.
Гончаренко також визнав, що сварки і непорозуміння між владою і мешканцями щодо дій у справах міста Краматорська будуть виникати постійно, і це є нормальним явищем в демократичному суспільстві.
«Так, у нас є і квіти – ті самі квіти, які збирають тисячі сердець з підписами ‘моє улюблене місто!’. Місто не повинно бути запущеним, з пустими клумбами. Це прифронтове місто з квітами, яке завжди зачаровує своєю красою. Ми будемо спілкуватися, іноді сваритися, але це нормально, бо ми завжди матимемо що обговорювати – наш рідний Краматорськ, який не здався в обличчя воєнного конфлікту. Він намагається бути на рівні з іншими містами, де існує нормальне життя. Життя в умовах війни – це особливе життя, але воно існує», — підкреслив Гончаренко.
Він також вибачився перед тими краматорцями, які були обурені його емоційними і лайливими коментарями, і пояснив, що багато людей не завжди розуміють один одного через складні обставини і ситуації, що склалася.
Проте, Гончаренко не змінив своєї позиції щодо певної категорії місцевого населення і не вважає за потрібне вибачатися перед цими людьми.
«Я можливо шкодую за свою емоційність та рішучість, але це емоції, спричинені обставинами. Я вибачаюся перед тими, кого я зачепив, за винятком окремих осіб, які намагаються змінити наше місто в гіршу сторону. Життя продовжується, незважаючи на всі труднощі, і ми разом рухаємося вперед, спільно дбаючи про наше місто», — висловив свої думки Гончаренко.
Варто нагадати, що об’єктом критики щодо бюджетної політики Краматорська стали опубліковані у групі Facebook “Життя Краматорська” статті з питань озеленення міста. За даними закупівель на порталі Prozorro, комунальні служби міста планують закупити 1 905 кущів троянд і 60 саджанців.
Щодо критики бюджетної політики міста, яка виникла після опублікованих статей стосовно закупівель для озеленення, експерти можуть відзначити, що це добре, коли громадяни висловлюють свою думку та слідкують за витратами бюджетних коштів. Прозорі закупівлі та відкриті обговорення можуть сприяти покращенню управління містом та забезпеченню його потреб.
Щодо образ так званих виборців, то експерти кажуть, що у багатьох країнах, де діє система представницької демократії, народні обранці повинні дотримуватися певних етичних норм і правил поведінки, включаючи повагу до виборців.
«Зазвичай образи виборців, як і будь-якого іншого громадянина, може вважатися неприйнятною поведінкою для народного обранця.
Багато країн мають правила та кодекси етики, які регулюють поведінку народних обранців і встановлюють стандарти, які вони повинні дотримуватися. Ці правила можуть передбачати заборону ображання виборців, грубу мову, дискримінацію і т. д. У деяких випадках порушення таких правил може призвести до дисциплінарних санкцій або навіть до відсторонення від посади»,-розповідають експерти виданню «Новини Краматорського району».
Загалом ображання виборців не сприяє здоровому політичному діалогу і може вплинути на репутацію та підтримку народного обранця серед виборців. Тому рекомендується вести дискусії та виражати свою думку з повагою до інших громадян і уникати особистих нападів чи образ.