Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя розглядала скаргу адвоката щодо зухвалої поведінки судді Лариси Переверзевої стосовно підсудного.
Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя позбавила суддю Ларису Переверзеву доплат на місяць. Про це повідомляють «Новини Краматорського району» з посиланням на рішення Вищої ради правосуддя третьої дисциплінарної палати.
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Лариса Переверзева під час розгляду справи про ДТП зверталася на «ти» до підсудного, називала його «порушником», перебивала його та поводилася зухвало.
Скаргу подали адвокат Карагяур В.І. в інтересах Чорного В.М. на дії судді Краматорського міського суду Донецької області Лариси Переверзевої, яка під час розгляду справи про ДТП була відряджена до Приморського районного суду міста Одеси.
Лариса Переверзева визнала підсудного винним у порушенні правил дорожнього руху та присудила штраф. Проте, як зазначено у скарзі, суддя упереджено ставилася до Чорного під час судового засідання, називала його «правопорушником», наполягала на тому, щоб він визнав вину та покаявся, і погрожувала позбавленням водійських прав у разі невизнання вини.
Адвокат Карагяур зазначає, що у судовому рішенні відображено «перекручений» висновок, у якому вказано, що Чорний, нібито, повідомив про удар у задню частину свого автомобіля, хоча ні в судовому засіданні, ні у трьох письмових поясненнях про такий факт він не повідомляв.
Дорожньо-транспортна пригода трапилася ввечері в Одесі 20 серпня 2023 року. За даними слідства, Владислав Чорний, керуючи автомобілем Ford Fusion, не дотримався безпечного інтервалу до попутного мотоцикла Kawasaki Vulcan, через що сталося зіткнення і водій мотоцикла отримав тілесні ушкодження.
У рішенні Третьої Дисциплінарної палати ВРП є розшифровки судового засідання з діалогом між суддею та Чорним. Суддя іноді називала Чорного на «ти», називала його порушником до визнання винним і ставилася упереджено щодо іншого учасника ДТП, який теж був на засіданні:
«Будь ласка, це питання риторичне зараз!!! Ви не можете відрізнити риторичне від звичайного питання?! Дайте мені вести засідання».
«Я не питаю, коли ви побачили, я питаю, були чи не були?! Постфактум, коли ви побачили, були чи не були? Були якісь зіткнення з мотоциклом?».
«Ви бачите, як ви перекручуєте все?! Я не запитала, на якій відстані ви побачили, я геть інше питання задала!… Я не питаю це! Я повторю, але чому ви не слухаєте?! На якій відстані від вашого автомобіля впав мотоцикл і потерпілий?».
На засіданні Третьої Дисциплінарної палати ВРП суддя Переверзева під час пояснень просила не звільняти її, бо робота — це все її життя. Вона зазначила, що шкодує та критично ставиться до своєї поведінки під час судового засідання. Суддя визнала свою надмірну емоційність, через яку вона некоректно висловлювалась щодо Чорного, і вважає це прикрою помилкою.
Голова Приморського районного суду міста Одеси Кічмаренко С.М. надав характеристику судді Переверзевої Л.І., у якій зазначено: «У період роботи зарекомендувала себе грамотним, кваліфікованим юристом, досвідченим суддею, сумлінним працівником, який володіє фаховими знаннями, високим рівнем теоретичної підготовки. Добре знає чинне законодавство та вміє вірно застосовувати його на практиці. Професійно формулює свою точку зору. Є людиною, яка усвідомлює свої обов’язки та відповідальність за дотримання законності при відправленні правосуддя. Переверзева Л.І. наполеглива та ініціативна. Раціонально планує робочий час для розгляду справ та матеріалів, орієнтується у нових законодавчих актах. За характером принципова, справедлива, у спілкуванні з громадянами витримана, уважна, доброзичлива, тактовна. У критичних ситуаціях завжди поводиться коректно».
У своїй скарзі Чорний спочатку просив звільнити суддю за її дії, але згодом вирішив, що його претензії до судді перебільшені.
Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку, що дії судді не варто карати суворо і їй вистачить догани з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом одного місяця.