Жінка військовослужбовця скаржиться на відсутність реакції управління ветеранської політики у Краматорську.
До редакції “Новин Краматорського району” звернулася мешканка Костянтинівки Ольга Данілова — дружина військовослужбовця, який із перших днів повномасштабної війни захищає Україну в лавах ЗСУ. Вона розповіла про труднощі з оформленням документів для отримання одноразової грошової допомоги у рамках мобілізації.
Будемо вдячні саме вам, якщо підпишетеся на наш Telegram-канал «Новини Краматорського району» за посиланням ТУТ. Також, за бажання, ви можете підтримати нас фінансово за посиланням ТУТ. Обов’язково зазначте призначення платежу як «Благодійність». Будь-який внесок – 1, 2, 5 чи 10 – є цінною підтримкою для нас.
За словами пані Ольги, вона заздалегідь підготувала повний пакет документів, включаючи копії військових документів чоловіка, свідоцтво про шлюб та нотаріально завірену довіреність, що дозволяє представляти його інтереси.
“Згідно з розпорядженням міського голови Краматорська, отримувачами виплат можуть бути як самі військові, так і їхні родичі — за наявності відповідної довіреності”, — зазначає жінка.
Однак, у Краматорському управлінні з питань ветеранської політики відмовилися прийняти документи, посилаючись на те, що довіреність нібито недійсна, оскільки в ній не зазначено конкретно “управління ветеранської політики Краматорської міської ради”. Пані Ольга називає такі вимоги абсурдними, адже у довіреності чітко зазначено право представляти інтереси чоловіка у будь-яких установах, підприємствах та організаціях.
Крім того, жінка нарікає на відсутність чіткої інформації щодо повного переліку необхідних документів і зразків для подачі заяви, що, на її думку, порушує право громадян на звернення. За її словами, у прийомі пакета документів відмовили також через відсутність заяви, написаної особисто її чоловіком.
“На той момент чоловік перебував на передових позиціях і не мав змоги фізично подати чи підписати жодної заяви. Складається враження, що така допомога доступна лише тим, хто служить у тилу. Варто зазначити, що в с тарому розпорядженні була відсутня вимога про про те, що військовослужбовець має писати заяву самостійно своєю рукою”, — підкреслює пані Ольга.




Вона зазначає, що це був її перший випадок звернення по допомогу і зіштовхнення з бюрократією стало для неї джерелом психологічного стресу та глибокого розчарування.
“Ми є внутрішньо переміщеними особами з Костянтинівки. У Краматорську вимушені орендувати кілька квартир для себе та родичів. Платимо понад 6 тисяч гривень щомісяця плюс комунальні послуги. Саме тому, прочитавши в ЗМІ про можливість допомоги, вирішили звернутися”, — пояснює жінка.
Редакція отримала від Ольги Данілової копії довіреності та супровідних документів. Варто зазначити, що за інформацією редакції, протягом року управлінням ветеранської політики Краматорської міської ради було надано допомогу близько 250 родинам військовослужбовців.



Для з’ясування позиції влади журналісти звернулися за коментарем до начальника Краматорської міської військової адміністрації Олександра Гончаренка. Він категорично заперечив усі звинувачення на адресу підлеглого управління.
“Співробітники управління діють виключно в рамках чинного законодавства та відповідно до розпорядження про виплати краматорцям, призваним на службу в умовах воєнного стану”, — зазначив Гончаренко.
За його словами, жодної офіційної заяви чи повного пакета документів від Ольги Данілової до управління не надходило. Заявниця, за словами чиновника, звернулася до управління лише наприкінці січня, де їй надали консультації щодо можливих варіантів подачі документів.
“У наданих документах було виявлено низку недоліків: у довіреності не вказано право представляти інтереси в нашому управлінні, деякі документи не були належно завірені, відсутня особиста заява військовослужбовця. Отже, ніякої відмови у виплаті не було, бо не було офіційного звернення”, — підсумував керівник громади.
Редакція також промоніторила офіційну сторінку управління з питань ветеранської політики Краматорської міської ради у соціальній мережі Facebook. Під одним із дописів, опублікованим 21 лютого щодо погодження виплат 65 військовослужбовцям, користувачка в коментарях поцікавилася, чому управління не приймає документи електронною поштою. Відповіді на її запитання не надано. Це може свідчити про наявність певних організаційних проблем у роботі зазначеного управління.
