Працівники Центру медичної допомоги та медицини катастроф у Краматорську зазнають значних навантажень під час відключення ліфтів.
Одне з головних завдань у такі моменти – оперативно доставити хворого чи постраждалого до лікарні. Це означає, що медичні працівники повинні здійснювати підйоми та спуски по сходах, нерідко нести або тягти пацієнта, що може бути надзвичайно важкою задачею, особливо якщо пацієнт важкий чи має обмежену рухливість.
Про це розповідають «Новини Краматорського району» на підставі офіційно отриманої відповіді від Комунального некомерційного підприємства «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» та особистого спілкування з медиками.
У кареті швидкої допомоги зазвичай працює екіпаж, який складається з трьох осіб, включаючи водія, медичних працівників, молодших медичних працівників. Співвідношення жінок та чоловіків на сьогодні складає 1/3 відповідно, серед яких середній вік від 45-50 років.
«При транспортуванні хворого до лікарні з високих поверхів без робочих ліфтів медичні працівники зазвичай використовують носилки або інші засоби транспортування. Час, необхідний для такої операції, значно залежить від кількості пацієнтів, їх стану та ваги, а також від фізичної підготовленості медичного персоналу. У випадку працюючого ліфта час транспортування може бути значно скорочений порівняно з ситуацією, коли ліфт вимкнутий. Відсутність робочих ліфтів ускладнює процес транспортування і збільшує час, потрібний для доставки пацієнта до лікарні»,-розповідають медики у приватній бесіді з журналістом.
У своїй офіційній відповіді директорка ЕМД та МК наголошує, що враховуючи воєнний стан у країні та особливості сучасності, зокрема можливе відключення ліфтів у Краматорську, транспортування пацієнтів до лікарень проводиться силами та засобами бригад екстреної медичної допомоги в штатному режимі.
“Час транспортування пацієнта по сходах з відповідного поверху залежить від об’єктивних умов, таких як вага пацієнта, кількість членів бригади, особливості забудови та інші фактори. Однак, безумовно, у разі наявності працюючого ліфту час транспортування значно скорочується”,-йдеться у відповіді.
Тобто, у разі відключення ліфтів, людям, які почуваються погано, може бути важко перенести таке навантаження переносу по сходах. Крім того, медичні працівники можуть втратити дорогоцінний час на транспортування пацієнта по сходах, замість того, щоб якнайшвидше доставити його до лікарні для надання медичної допомоги. Ціною цього може стати життя людини, що найдорожче.
Редакція отримала відповіді на свої запити стосовно ситуації по оплаті за обслуговування прибудинкової території. На деякі питання управляючі компанії відповідати не стали пославшись на комерційну таємницю.
З усіх трьох відповідей керівників вбачається, що відключення ліфтів для їх підприємств є вимушеною мірою і пов’язано виключно з платіжною дисципліною мешканців будинків. При цьому, розуміючи складне становище мешканців, підприємства закликають навіть до часткових, але систематичних оплат за послуги з управління.
«Щодо звернення до державних органів чи органів місцевого самоврядування для виділення дотацій, повідомляємо, що законодавством, навіть на період воєнного стану не передбачений механізм звернення і підтримання дотаціями приватних управителів»,-йдеться у відповідях.
В управляючій компанії «Ладіс» зазначили, що технічне обслуговування ліфтів та обслуговування систем диспетчеризації є складовою послуги з управління багатоквартирним будинком, тому винесення її окремою графою в квитанції не можливо.
В УК «Ладіс» також звертають увагу на той факт, що під загрозою може опинитися проведення якісної підготовки до опалювального сезону 2024-2025 р.р. та безаварійне його проходження.
Що стосується заходів стягнення заборгованості з мешканців багатоквартирних будинків.
До лютого 2022 року підприємством постійно проводилася претензійна – позовна робота з боржниками. Краматорський міський суд задовольняв заяви підприємства щодо стягнення заборгованості з боржників за надання послуги з управління багатоквартирними будинками та видавав відповідні судові накази. Була налагоджена робота з виконавчою службою.
У зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, з 24 лютого 2022 року було введено на території України воєнний стан на підставі Указу Президента України від 24.02.2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX (зі змінами та доповненнями).
У зв’язку з находженням території міста Краматорська поблизу зони, де ведуться (велися) активні бойові дії та можливі бойові дії, почалася масова евакуація мешканців міста в більш безпечні регіони України, з березня 2022 року рівень оплати мешканцями багатоквартирних будинків міста за послугу з управління знизився до критичного рівня, що призвело до складного фінансового становища підприємства.
При зверненні до судової інстанції з позовною заявою (заявою в наказному провадженні) щодо стягнення заборгованості з боржника, сплачується судовий збір. Кошти, які спрямовуються на сплату судового збору при поданні позовів (заяв) до суду, не входять в діючий тариф на надання послуги з управління.
Таким чином, підприємство за даний період дії воєнного стану в Україні до суду щодо стягнення заборгованості з боржників не зверталось.
На даний час проводиться досудова робота по врученню боржникам повідомлень, претензій щодо погашення заборгованості. Роз’яснюються норми діючого законодавства відповідно до якого, мешканці зобов’язані своєчасно здійснювати оплату житлово-комунальних послуг.
У випадку фінансової можливості, буде повернена робота щодо стягнення заборгованості з боржників шляхом звернення до суду.