Екскандидата на посаду міського голови Краматорська підозрювали у вирощуванні кущів конопель.
Про це минулого року повідомляли місцеві ЗМІ із посиланням на поліцейські зведення, в яких правоохоронці відзвітували про так звану боротьбу з наркозлочинністю у Краматорську.
«Під час проведення профілактичного відпрацювання у Краматорську поліцейські виявили факти вирощування конопель. У домоволодіннях трьох мешканців міста віком від 34 до 60 років учасники слідчих дій вилучили загалом близько 140 кущів нарковмісних рослин – всі вони мали ознаки догляду та культивації», – йшлося у повідомленні Краматорського районного управління поліції.
Була опублікована і фотографія на якій не важко було впізніти громадського діяча, кандидата на посаду міського голови Краматорська та борця із незаконним продажем наркотиків Олексія Галана. Сам так званий вирощувач конопель всі обвинувачення на свою адресу відкинув. Він у себе в ютубі заявляв, що на городі дачі, яка належить йому частково, поліцейські знайшли «бур’ян», а потім начебто під тортурами змусили його обмовити себе і назватися «наркоманом».
За фактами виявлення конопель було відкрито кримінальне провадження за ст. 310 Кримінального кодексу України («Посів або вирощування снотворного маку чи конопель»). Покарання за цією статтею передбачає від штрафу 1700 грн до позбавлення волі строком до 8 років.
Минуло сім місяців з того часу. Редакція вирішила поцікавитись, а як там кримінальне провадження відносно громадського діяча. Власні джерела в правоохронних органах повідомили, що по цьому провадженню навіть не було висунуто нікому підозру. На даний час кримінальне провадженнія відносно Олексія Галана закрито у зв’язку з тим, що будинок, в якому було знайдено посіви належить його сестрі, а кущі були без ознак поливу. А як же ознаки догляду та культивації?
Що відбувається далі?
Далі Олексій Галан через деякий час взагалі зникає з поля зору та соціальні мережі його тривалий час не оновлюються ніякою інформацією. Через деякий час він знову з’являється, але тільки починає доволі активно вести свою сторінку в соціальні мережі Тік-Ток. При цьому, ніякої політики та ніяких звинувачень на адресу начальника Краматорської міської військової адміністрації Олександра Гончаренко, правоохоронців та інших не лунає. Суто, можна сказати, розважальний контент, у якому він пирнає з «кувалдою» в лунку та пропагує здоровий спосіб життя.
Раптом в соціальних мережах один із його прихильників повідомляє про те, що його соратника начебто викрали та побили люди в військовій формі. На сторінці в соціальній мережі Тік-Ток згодом відео записує і сам Олексій Галан, в котрому розповідає про те, що на нього нібито зненацька напали люди в військовій формі викрали та побили. При цьому якихось синців на тілі Олексія немає. Окрім тільки якоїсь садни на обличчі.
Редакція показала вказане відео місцевим лікарям, які розуміються на травмах. За їх словами, якщо відео записувалось у той самий день, коли громадянин отримав ці садни, то вони не схожі як на такі, що були отримані саме в цей день. Лікарі кажуть, що він міг їх отримати мінімум за добу до цього відео, бо так швидко садна на обличчі не загоюються.
Згодом в тому ж Тік-Тоці з’являється відео того, самого моменту, коли люди в балаклавах без якихось впізнавальних знаків проводять затримання громадянина Олексія Галана. Вже трохи пізніше люди в соціальних мережах почали стверджувати, що це якесь постановочне відео та не виглядає як таке, що могло б відбуватися насправді. Подивитись його можна тут.
Сьогодні один із прихильників Олексія написав пост в фейсбуці про те, що вимагає від Галана висувати свою кандидатуру на посаду міського голови Краматорська на наступних виборах. Як гадаєте, на що це все схоже? Чи може дійсно громадського діяча всі б’ють, як “хлопчика для биття”? Чи може у Краматорську дійсно, ось так, серед білого дня хапають людей? В поліції Краматорська відмовились коментувати цю подію. Лише повідомили, що Олексій Галан звернувся із заявою до правоохоронних органів.