У депутатській групі «Відновлення України» переконані, що парламентський вимір антикорупційної боротьби надзвичайно важливий.
У публічному просторі все більше обговорюються непоодинокі скандали із фактами корупції в різних сферах, у час, коли Україна перетнула 18-місячну межу з початку опору широкомасштабній агресії. Президент публічно закликав прирівняти корупцію під час воєнного стану до державної зради, свідчачи про те, що замовчувати подібні ганебні випадки ніхто не збирається. Це свідчить про наявність політичної волі для відкриття нового антикорупційного фронту всередині самої держави.
«За останні дев’ять років у державі були створені численні антикорупційні органи, які щорічно витрачають на свою діяльність мільярди гривень коштів українських платників податків. Натомість ефективність їхньої роботи суспільством ставиться під сумнів. Існуюча антикорупційна вертикаль повинна нарешті дорости до звітування про якісно проведену роботу.
Сьогодні стає очевидним, що потрібно викликати не лише учасників корупційних схем, але й ламати самі схеми. Це вимагає приведення в тонус і спільної роботи уряду та парламенту для оновлення законодавчої бази з метою прибирання прогалин у вітчизняному законодавстві, які стають відкритим вікном для злочинців. Також суспільство має брати активну участь у цьому процесі. Наприклад, вже у вересні планується запуск сайту, на якому можна анонімно надсилати повідомлення про корупційні випадки. Варто відзначити, що анонімні особи, які розкривають факти корупції і підтверджуються судовим рішенням, можуть отримати 10% від суми конфіскації»,-йдеться в повідомленні Єфімова.
У депутатській групі «Відновлення України» вірять, що парламентський вимір антикорупційної боротьби надзвичайно важливий. Вже у вересні Верховна Рада планує розглянути питання щодо відновлення е-декларування. Також недавно було відновлено звітування політичних партій. Крок за кроком впроваджуються дієві заходи з боротьби з корупцією, що сприяють зміцненню демократичних принципів та правової держави.