У Костянтинівці оголосили про банкрутство колишнього лідера у сфері виробництва кольорових металів.
Господарський суд Донецької області у серпні визнав банкрутом відкрите акціонерне товариство «Укрцинк» з Костянтинівки. Про це йдеться в судовому реєстрі.
Підприємство «Укрцинк» було засноване в Костянтинівці у 1930 році для виробництва цинку. Початкова потужність заводу дозволяла одержувати 12 000 тонн цинку на рік. Виробництво цинку проводилося методом дистиляції (вогневим способом), що в результаті виділяло сірчану кислоту як побіжний продукт. Завод досяг проєктної потужності у 1935 році.
Після Другої світової війни завод був практично відновлений заново, і його площу збільшили вдвічі. Реконструкція заводу тривала до 1952 року. Під час реконструкції була змінена технологія виробництва цинку, і почали застосовувати сучасний електролітичний метод.
У 1953 році було почато виробництво кадмію, а в червні 1954 року було запущено нове свинцеве виробництво, яке стало найбільшим у європейській частині СРСР. Максимальна потужність цього виробництва складала 40 000 тонн на рік.
У 1994 році державне підприємство «Укрцинк» було перетворено на відкрите акціонерне товариство шляхом корпоратизації.
Починаючи з 1996 року, ВАТ «Цинк» зосередило свою діяльність на виробництві цинкових солей, таких як оксид цинку, цинковий купорос і сульфат цинку. Партнером компанії «Цинк» стала швейцарська корпорація Glencore, яка постачала сировину і забирав готову продукцію.
Після закінчення контракту з Glencore підприємство стало стикатися з проблемами. Уряд Анатолія Кінаха намагався реструктуризувати його шляхом передачі більшості основних потужностей у нові підприємства.
Виробництво цинку було передано ЗАТ «Цинк» (зараз відоме як ПрАТ «Цинк»), і на базі свинцевого виробництва ВАТ «Укрцинк» був створений завод «Свинець». Спочатку ВАТ «Укрцинк» було одним з акціонерів у цих підприємствах.
З 2002 року ВАТ «Укрцинк» припинило випускати продукцію через відсутність обігових коштів, сировини та основних виробничих фондів, і зосередилося на орендних послугах.
Через три роки Фонд державного майна вирішив ліквідувати ВАТ «Укрцинк» через значну кредиторську заборгованість та відсутність обігових коштів, що виникли через повну зупинку виробничого процесу.
У вересні 2011 року була порушена справа про банкрутство щодо ВАТ «Укрцинк», яка завершилася тільки через 12 років. Однією з причин такого тривалого розгляду стало те, що справу довелося відновлювати з нуля після окупації Донецька Росією.
Крім того, підприємство входило до переліку об’єктів права державної власності, які не підлягали приватизації, що ускладнювало процедури санації або ліквідації. Однак цей перелік втратив чинність у 2019 році, а тримісячний мораторій на ліквідацію підприємств, які входили до нього, завершився у 2022 році.
На початок 2020 року кредиторська заборгованість ВАТ «Укрцинк» перевищувала 11 мільйонів гривень.