Колишній мешканець Слов’янська Володимир Кононов у 2014 році приєднався до бойовиків “ДНР” і отримав посаду “міністра оборони”. Він досі переховується від слідства на окупованих територіях, проте в Україні його не було засуджено.
Про це повідомляють “Новини Краматорського району” з посиланням на відповідь Донецької обласної прокуратури.
З чого все почалося
Володимир Кононов проживав у Слов’янську Донецької області та навесні 2014 року вступив до лав “ДНР”, почав керувати блокпостом бойовиків у захопленому місті.
Пізніше нібито командував підрозділом терористів у Слов’янську, Шахтарську, Іловайську, Моспиному та інших містах Донецької області. Бойовики “ДНР” присвоїли йому фейкове звання підполковника. Також Кононова отримав позивний “Цар”.
У 2014 році став “в.о. міністра оборони “ДНР”, а вже в серпні того року призначили повноцінним “міністром”. Уже 2018 року фейкове “міністерство” ліквідували, а наступного року Кононова призначили “главою” спеціально створеного “Управління із соціальної підтримки військовослужбовців у відставці”.
Російські пропагандисти знімали відео з Кононовим і після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, він досі перебуває в окупації.
У чому підозрюють Кононова
Правоохоронці повідомили, що у двох кримінальних справах Володимиру Кононову оголосили підозру за частиною 5 статті 260 Кримінального кодексу України, а саме “Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань”.
Йдеться про діяння, передбачене частиною четвертою цієї статті, що спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки. У частині четвертій йдеться про напад на підприємства, установи, організації або на громадян.
Кононову загрожує позбавлення волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років із конфіскацією майна.
Чому немає вироку
У базі розшуку МВС можна знайти Кононова, його пошуком займається Слов’янський відділ поліції. Там же зазначено, що Кононову не обирали запобіжний захід.
Прокуратура у своїй відповіді пояснила, що чинним Кримінальним процесуальним кодексом не передбачено проведення спеціального досудового розслідування у справі, в якій Кононов є підозрюваним.
Також Україна офіційно запровадила санкції проти Кононова 2021 року і вони діятимуть до 2024 року. У публічній інформації є відомості про те, що Кононов міг володіти майном у Слов’янську. Після повномасштабного вторгнення Україна запровадила зміни до законодавства, які дозволяли конфісковувати майно підсанкційних осіб, однак для цього потрібно буде знову запровадити санкції проти Кононова, а потім Мін’юст повинен буде подати позов до суду.
Посилання на авторський Telegram-канал журналіста Дмитра Браславського.