Сьогодні начальник Слов’янської МВА Вадим Лях почав день з наради, присвяченої проблемі підтоплення у місті.
Він провів її з керівництвом КП «Вода Донбасу», БУВР, «Словʼянське лісове господарство», та «Словміськводоканал». Про це повідомляють «Новини Краматорського району» з посиланням на начальника Слов’янської МВА.
За словами очільника Слов’янської громади, ситуація на сьогоднішній день є доволі складною. «В останні роки ми звикли, що проблема підтоплення території громади відійшла в минуле і перетворилася на локальну, таку, що стосувалася лише декількох домогосподарств. Але сьогодні вода з’являється навіть у тих районах міста, які ніколи не вважалися зонами підтоплення», – зазначив він.
Це відбувається незважаючи на те, що всі 24 насосні станції, які є на балансі громади, працюють на повну потужність. У порівнянні з минулими роками, навантаження на них збільшилося в 20 разів. Окрім того, для відкачки грунтових вод використовуються всі асбочки, які має водоканал.
Вадим Лях пояснив, що підтоплення відбувається з декількох причин. По-перше, через бойові дії зруйнована система гідротехнічних споруд, що регулювали рівень води у річках та водосховищах. Про їхнє відновлення наразі мова ще не йде. Тому будь-яке підвищення рівня води у Сіверському Дінці, безумовно, відображається на рівні грунтових вод.
По-друге, війна значно зменшила площу лісів, які оточують нашу місцевість. Їхнє відновлення – теж поки що справа майбутнього. Але ж саме сосни забирають воду із глибоких шарів грунту. «Гарною новиною є те, що спеціалісти не прогнозують великого паводка цією весною. Та все ж в рамках Словʼянська це не допоможе подолати підтоплення, – каже керівник міської ВА. – Нам доведеться створювати нову систему водозниження. Адже багато насосних станцій, що належать приватним підприємствам, вийшли з ладу і не використовуються або знаходяться на території непрацюючих промислових підприємств у зруйнованому стані. Це не швидкий процес – він потребує великих вкладень. Але робота над ним вже розпочалася».