Слов’янська військова адміністрація мала намір закупити 250 комплектів знаків пошани «Разом до перемоги», 250 медалей «Захисник Слов’янська» та 100 нагрудних знаків «Почесний громадянин».
На придбання цієї нагородної продукції, включно з футлярами та посвідченнями, передбачалось 460 тисяч гривень. Про це повідомляють «Новини Краматорського району» з посиланням на Prozorro. Тендер було оголошено 29 січня, а вже 3 лютого скасовано. Причиною скасування тендеру називається скорочення видатків на здійснення закупівлі.
Будемо вдячні саме Вам, якщо підпишитесь на телеграм-канал «Новини Краматорського району» за посиланням ТУТ.
Редакція поцікавилася, хто саме отримає ці відзнаки, за які заслуги та яким чином відбувається відбір кандидатів на нагородження. У відповіді на інформаційний запит, підписаній в.о. начальника Слов’янської МВА Іоанном Ростовим, зазначено, що процес відбору є відкритим.
Зокрема, знак пошани «Разом до перемоги» зазвичай вручається до державних і професійних свят, ювілейних дат тощо. Кандидатури на відзначення висуваються за основним місцем роботи особи не пізніше ніж за 14 днів до визначеної події.
Подання про нагородження готують керівники структурних підрозділів Слов’янської МВА або підприємств, де працює номінант, за погодженням із заступником начальника адміністрації. При цьому враховуються вагомі заслуги у захисті незалежності та територіальної цілісності України, внесок у розвиток громади, досягнення в науковій, культурній, економічній та інших сферах.
Медаллю «Захисник Слов’янська», як правило, нагороджують до державних і професійних свят, ювілейних дат тощо. Висунення кандидатів відбувається за аналогічною процедурою.
Претенденти мають мати конкретні й вагомі заслуги у захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України і Слов’янської міської територіальної громади. Також враховуються значні досягнення у виробничій, науковій, духовній, творчій діяльності, високий професіоналізм в економічній, науково-технічній, соціально-культурній, військовій та інших галузях. До подання обов’язково додається відповідне обґрунтування події, з якою пов’язане нагородження.
Щодо звання «Почесний громадянин Слов’янської міської територіальної громади», в.о. начальника адміністрації зазначає, що відповідне Положення діє протягом воєнного стану в Україні та ще тридцять днів після його припинення.
Звання «Почесний громадянин Слов’янська» є найвищою нагородою Слов’янської міської територіальної громади. У період воєнного стану його можуть присвоїти:
військовослужбовцям, поліцейським, службовцям Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Служби безпеки України, Прокуратури України, які загинули (померли внаслідок отриманих поранень чи контузії) під час бойових дій або виконання завдань із національної безпеки та оборони в зоні АТО/ООС чи в період повномасштабного вторгнення, за умови, що вони були уродженцями або проживали чи були зареєстровані у Слов’янській міській територіальній громаді;
волонтерам, які загинули (померли внаслідок поранень чи контузії) під час виконання волонтерських завдань у зоні бойових дій (можливих бойових дій) у період АТО/ООС чи під час повномасштабного вторгнення, якщо вони були уродженцями або проживали чи були зареєстровані у громаді.
Звання «Почесний громадянин Слов’янської міської територіальної громади» у період воєнного стану присвоюється розпорядженням начальника Слов’янської міської військової адміністрації Краматорського району Донецької області. Нагорода надається лише раз, посмертно, і є довічною.
Розпорядження про присвоєння звання ухвалюється щороку напередодні Дня міста Слов’янська та Дня Збройних сил України.
Право висування кандидатур на присвоєння звання «Почесний громадянин Слов’янської міської територіальної громади» мають: начальник Слов’янської міської військової адміністрації, військові частини, громадські організації, зареєстровані на території громади, профспілки, творчі спілки та релігійні конфесії громади.
Клопотання щодо присвоєння звання подаються до Слов’янської міської військової адміністрації. Для нагородження напередодні Дня міста Слов’янська подання приймаються до 1 серпня (включно) поточного року, а для нагородження до Дня Збройних сил України – до 1 грудня (включно) поточного року.
Подання, що надійшли після зазначених термінів, у поточному році не розглядаються та повертаються суб’єкту подання з відповідним письмовим роз’ясненням.
Разом з цим, в.о. начальника Слов’янської МВА Іоанн Ростов повідомляє, що порядок придбання нагородної продукції здійснюється згідно законодавства про закупівлі.