Оплата банківською карткою: Глобальні зміни від 1 січня.
Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що з першого дня нового року в Україні набуває чинності підпункт 2 пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 29.07.2022 №894 “Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)”.
Зміни розширюють коло суб’єктів господарювання, які повинні забезпечити можливість проведення безготівкових розрахунків з використанням РОS-терміналів:
З 1 січня 2023 року – РОS-термінали обов’язково повинні бути у торговців, які здійснюють господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тис. осіб (крім торговців, визначених у підпункті 4 цього пункту);
З 1 січня 2024 року – РОS-термінали обов’язково повинні бути у торговців, які здійснюють господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення від 5 до 25 тис. осіб (крім торговців, визначених у підпункті 4 цього пункту);
З 1 січня 2025 року – РОS-термінали обов’язково повинні бути у торговців, які здійснюють господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення менше, ніж 5 тис. осіб (крім торговців, визначених у підпункті 4 цього пункту);
З 1 січня 2026 року – РОS-термінали обов’язково повинні бути у торговців-фізичних осіб-підприємців-платників єдиного податку першої групи, торговців, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїздну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції.
Таким чином, починаючи з 1 січня 2024 року, обов’язок приймати спеціальні платежі засоби для розрахунків за товари (послуги) також поширюється на бізнес-суб’єктів, які працюють у населених пунктах з чисельністю від 5 до 25 тисяч осіб.
Важливо відзначити, що вимоги пункту 1 цієї постанови не поширюються на торговців, які провадять господарську діяльність на територіях територіальних громад, що знаходяться в районах проведення воєнних (бойових) дій або перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні). Перелік таких територій затверджено наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Також, протягом трьох місяців після припинення проведення воєнних (бойових) дій на таких територіях та/або їх деокупації, обов’язок не буде застосовуватися.