З початку поточного року на Донеччині було зареєстровано 2,8 тисячі нових реєстраторів розрахункових операцій. З цієї кількості, 0,6 тисячі є РРО, тоді як 2,2 тисячі – це ПРРО.
Зараз на Донеччині існує 9,7 тисяч суб’єктів господарювання, які мають касові апарати, із них 90% (8719 осіб) – фізичні особи, і 961 особа – юридичні особи.
З 1 серпня 2023 року, в контролюючих органах податкової служби Донеччини, було зареєстровано 1074 ПРРО і 283 РРО представниками бізнесу, що належать до 201 суб’єкта господарювання.
Усього на Донеччині зареєстровано 13,8 тисяч РРО та ПРРО.
Податкова служба Донеччини нагадує про відновлення відповідальності за порушення порядку здійснення розрахунків за товари і послуги у зв’язку із прийняттям Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».
У Головному управлінні ДПС у Донецькій області сьогодні відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо застосування та реєстрації РРО/ПРРО.
На запитання платників податків відповідала головний податковий інспектор відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Ірина Балабко. Сьогодні мова йшла про наступне.
Який порядок та термін реєстрації ПРРО?
Для реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій формується в електронному вигляді Заява про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за ф. № 1-ПРРО (J/F 1316605), яка подається за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків.
У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації ПРРО реєструється шляхом присвоєння програмним забезпеченням фіскального сервера фіскального номера ПРРО із внесенням даних до Реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій. Про реєстрацію ПРРО суб’єкту господарювання направляється інформація у другій квитанції із зазначенням присвоєного під час реєстрації фіскального номера ПРРО. Датою реєстрації ПРРО є дата формування фіскального номера ПРРО.
Чи зобов’язаний ФОП застосовувати РРО або ПРРО при здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банку?
При здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банку РРО або ПРРО не застосовується.
При проведенні розрахунків через термінал обов’язково видавати чек з РРО та/або ПРРО, якщо термінал роздруковує свій чек?
Відповідно до п.1 та п.2 ст. 3 Закону України №265/95 покупцеві необхідно видати розрахунковий документ встановленої форми на паперовому носії або в електронному вигляді на повну суму проведеної розрахункової операції.
Сліп, роздрукований терміналом – не є розрахунковим документом.
Чому не має другої квитанції при реєстрації ПРРО?
При успішній реєстрації ПРРО з серверу ДПС надійде лише одна квитанція, в якій буде ФН ПРРО, якщо заява про реєстрацію ПРРО з помилками, то буде і друга квитанція, із зазначенням помилки. Квитанції можуть приходити із затримкою.