Верховна Рада скасувала переведення часу в Україні із зимового на літній.
Восени цього року Україна востаннє перейде на зимовий час. Про це повідомляють «Новини Краматорського району» з посиланням на народного депутата України Железняка.
27 жовтня Україна переведе стрілки на зимовий час, і надалі переведення на літній час з 2025 року більше не буде. До цього Україна переходила на літній час відповідно до порядку обчислення часу, що діє в країнах Європи. Перехід регулювався постановою Кабміну 1996 року. Літній час застосовується у більшості країн Заходу, включаючи ЄС, США та Канаду. Малорозвинені країни не переводять годинники.
В Україні діяв київський час з переведенням щорічно годинникової стрілки:
в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед;
в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад.
Що з цього приводу думають українці
У жовтні 2021 року третина українців (32%) вважали правильним нічого не змінювати і залишити сезонний перехід часу. Ще чверть (26%) не визначилися зі своїм ставленням до цього питання. Про це свідчать дані опитування Research & Branding Group.
Решта жителів країни (42%) є прихильниками відмови від сезонного переходу часу. При цьому їх думки щодо того, як правильно вчинити, розділилися наступним чином: 25% вважають правильним відмову від переходу на зимовий час, а 17% – відмову від переходу на літній час.
Що буде з часом на сході України
Називаються реальні причини, через які наша держава не мала скасовувати попередню практику.
Це передусім досить велика відстань від східних до західних областей України, що унеможливлює життя в одному часовому поясі всією країною цілий рік.
Приміром, якщо встановити незмінний зимовий час, світанок на сході влітку починатиметься посеред ночі — о 3-й годині, а темнітиме зарано — близько 20-ї.
Аналогічно за постійного літнього часу сонце на заході країни взимку сходитиме о 9-й ранку, а йти на роботу чи навчання доведеться в темряві.
За словами фахівців, можна відмовлятися від переведення, але тільки при грамотному підході — поділу території на два часові пояси.
Осіннє переведення ми сприймаємо легше, бо з’являється можливість довше поспати. Однак маємо допомогти організму адаптуватися під новий час. Для цього варто взяти до уваги поради лікарів та намагатися нормалізувати сон за тиждень до переведення; більше гуляти на свіжому повітрі й відпочивати; не допускати сильного стресу та стежити за харчуванням.
До того ж експерти радять звертатися до медитацій, дихальних практик та йоги. Вони також можуть допомогти розслабитися, позбутися зайвої тривожності, а отже — ідеально підготуватися до зміни часу.