У жителів Донеччини зараз помітно зросла кількість звернень до лікарів з психологічними та психічними розладами.
Про це було оголошено під час брифінгу регіональної координаторки Всеукраїнської Програми ментального здоров’я “Ти Як”, виконуючої обов’язки директора КНП “Психіатрична лікарня Маріуполь” Ілони Кислицької, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.
“У нас спостерігається значний зріст звернень пацієнтів із психологічними та психічними розладами… Фахівці первинної медичної допомоги стикаються з пацієнтами, які перебувають у кризовому стані, з тривожними розладами та депресією в 60% випадків, у 40% – з психологічними розладами у дітей та підлітків, і у 25% – з пацієнтами, які проявляють самоушкоджувальну поведінку, таку як самотність та алкогольна залежність”, – зазначила Кислицька.
Вона повідомила, що лікарі-психіатри та психологи з Донеччини надають спеціалізовану допомогу в Обласній клінічній психіатричній лікарні у Слов’янську, психіатричній лікарні у Краматорську та в релокованій Маріупольській психіатричній лікарні, яка працює в Києві. “Всі ці лікарні активно функціонують та надають необхідну допомогу”, – підкреслила лікар.
Вона зазначила, що основним симптомом у пацієнтів є клінічний посттравматичний стресовий розлад. “Звертаються люди, які пережили стресові ситуації, вони виїжджали з обстрілюваного та окупованого Маріуполя. Ці люди пережили страх війни, бомбардування та обстріли. Деякі з них навіть ішли пішки з Маріуполя до інших місць. У них залишився страх за власне життя та життя своїх близьких. У нас є пацієнти, які бачили, як гинули чоловіки та батьки, і це дуже сильно позначилося на їхньому психічному стані”, – пояснила Кислицька.
Вона також додала, що у більшості пацієнтів залишився страх і невпевненість у завтрашньому дні, оскільки багато з них живуть в неволі, у притулках, і не мають свого житла. Багато хто втратив роботу.
За словами Кислицької, стрес призводить до загострення всіх хронічних захворювань, таких як виразка шлунку чи проблеми з печінкою. Це додається до психологічних розладів, які вимагають медичної допомоги, корекції та реабілітації.
“Звернення пацієнтів значно збільшилися. Робота є і буде її ще багато”, – підсумувала лікар та підкреслила, що всі українці наразі дуже чекають звільнення своїх територій.