Компенсація за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю є важливим заходом для сприяння соціальній інтеграції інвалідів та полегшення їхнього доступу до ринку праці.
Уряд запровадив програму, яка надає підтримку роботодавцям, що працевлаштовують осіб з інвалідністю та готові адаптувати робоче місце під їхні потреби. Нижче наведено основні положення цієї програми:
Компенсація для роботодавців: Роботодавець, який працевлаштовує особу з інвалідністю і адаптує робоче місце для відповідності її потребам, може подати заяву на отримання компенсації. Компенсація спрямована на відшкодування витрат на облаштування робочого місця.
Групи інвалідності: Величина компенсації залежить від групи інвалідності особи:
Для осіб з інвалідністю І групи компенсація не перевищує 100,5 тисяч гривень.
Для осіб з інвалідністю ІІ групи компенсація становить до 67 тисяч гривень.
Термін подачі заяви: Після облаштування робочого місця для інваліда роботодавець має 90 днів на подачу заяви про надання компенсації для відшкодування витрат.
Ця програма спрямована на створення сприятливих умов для працевлаштування осіб з інвалідністю та підтримує роботодавців у здійсненні необхідних адаптацій робочих місць. Детальну інформацію щодо процедури подачі заяви та отримання компенсації можна знайти за посиланням тут.
Отримати компенсацію зможуть роботодавці, які одночасно:
є суб’єктами малого підприємництва;
створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них зареєстрованих безробітних шляхом укладення трудового договору.
Надання такої грошової допомоги здійснюється за умови, що розмір заробітної плати працевлаштованої особи за повністю виконану норму праці не нижчий за розмір мінімальної зарплати, встановленої законодавством.
Компенсуватися будуть витрати на придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця для особи з інвалідністю, зокрема:
– меблів (крісел з регульованими або фіксованими сидіннями, поручнів та брусів, розсувних дверей, засобів для їх відчинення/зачинення, протиковзних та тактильних матеріалів для підлог і сходів);
– транспортерів для піднімання сходами з електроприводом;
– допоміжних засобів для позиціонування курсора та тактильних комп’ютерних дисплеїв;
– брайлівських клавіатур та портативних пристроїв;
– підйомних платформ для робочих місць;
– допоміжних засобів для відтворення звуку та для забезпечення здатності чути і бачити.
Фінансування компенсації поточного року здійснюватиметься за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Ця програма сприяє соціальній інклюзії інвалідів та розвитку більш доступного ринку праці для всіх громадян.