Кобзон до цього часу має статус «Почесний громадянин Донецької області».
Цю інформацію опублікувала редакція «Новини Краматорського району» після отримання відповіді на запит журналіста видання Дмитра Браславського.
Браславський звернувся із запитом на Урядовий портал, щоб дізнатися інформацію про почесних громадян Донецької області. Його запит було перенаправлено до Донецької обласної військової адміністрації, а ті у свою чергу до Донецької обласної ради.
Варто нагадати, що функції Донецької обласної ради виконує років дев’ять спочатку Донецька обласна військово-цивільна адміністрація, а з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну ці функції перейшли до Донецької обласної військової адміністрації. Це якась самопроголошена рада чи Донецька ОВА не захотіла брати на себе певну відповідальність?
Відповідь Браславському на його запит зайняла багато часу, і йому довелося звертатися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Отримана відповідь підтверджує, що згідно з рішенням Донецької обласної ради від 29 березня 2011 року № 6/3-76 був заснований знак відмінності «Почесний громадянин Донецької області». До числа почесних громадян області увійшли такі особистості як Сергій Третьяков, Григорій Бондарь, Йосип Кобзон, Єфим Звягільський, Володимир Бойко, Олександр Мінаєв, Борис Грядущій, Володимир Луньов, Марк Бровун та Віталій Бойко.
Ця відповідь свідчить про те, що Донецька обласна рада та Донецька ОВА продовжують визнавати Йосипа Кобзона як визначну постать і надає йому почесний статус в області.


Нагадаємо, що від початку конфлікту на Донбасі Йосип Кобзон підтримав проросійських сепаратистів на рідній Донеччині.
Зокрема він неодноразово виступав у самопроголошених «ДНР» та «ЛНР», а у 2015 році лідер донецьких бойовиків Олександр Захарченко присвоїв йому звання «героя ДНР».
Також Йосип Кобзон отримав звання «народного артиста» і «почесного громадянина ДНР» та «народного артиста ЛНР».
За це Йосипу Кобзону заборонили в’їзд до України.
Крім того, у лютому 2015 року Євросоюз схвалив розширення «чорного списку» громадян Росії і лідерів бойовиків на сході України, щодо яких запровадили візові та банківські обмеження. До нього потрапив і Йосип Кобзон.
Тоді він заявив, що «дуже радий тому, що опинився в «чорному списку».
Однак вже у серпні 2015 року співак звертався до ЄС щодо отримання візи й отримав дозвіл на в’їзд – за підтримки Володимира Путіна.
«Я вдячний Путіну. Завдяки його втручанню мені дали медичну візу», – розповідав тоді Йосип Кобзон. В Україні його позбавили всіх звань почесного громадянина, а також всіх державних нагород, включно зі званням народного артиста.
Утім, і сам Йосип Кобзон заявляв про те, що відмовляється від українських регалій.
«Донбас ніхто не ставив на коліна, і нікому не дано цього зробити. Ми ніколи не будемо співати український гімн, поки будуть живі мешканці Донецька, поки живий я. У нас є свої гімни і пісні, які ми будемо співати», – заявляв співак у серпні 2017 року.
Вже 30 серпня 2018 року Кобзон помер.