З 2018 року кількість справ проти самокатників досягла 80.
Найчастіше самокатників карають за травмування пішоходів. Винуватців аварій карають штрафами чи позбавленням волі до 2 років із “умовним” терміном.
З 2023 року водії електросамокатів є повноцінними учасниками дорожнього руху, хоча поки що спеціальних правил для них держава не встановила.
«За останні чотири роки мінімум четверо кермувальників електросамокатів були притягнуті до карної відповідальності за порушення чинних на транспорті правил (ст. 291 КК України). В усіх випадках винуватців аварій покарали штрафами або позбавленням волі до 2 років з «умовним» терміном», – повідомили в Опендаботі.
Найчастіше самокатників карають за травмування пішоходів. У квітні 2022 року неповнолітній вінничанин на орендованому самокаті збив жінку, яка переходила велосипедну доріжку і тротуар. За тілесні ушкодження середньої тяжкості винуватцю присудили 1 рік умовно, відшкодування лікування потерпілої (близько 108 тис. гривень) та штраф за моральну шкоду (50 тис. гривень).
Проте здебільшого самокатників притягують до адміністративної відповідальності. За порушення ПДР та пошкодження транспортних засобів або іншого майна вони виплачують штраф у розмірі 850 гривень (ст. 124 КУпАП).
Не рідкість, коли ДТП спричиняють саме неповнолітні самокатники. У квітні 2023 року в Києві підлітка врізалась в автомобіль, що стояв на пішохідному переході. Зважаючи на юний вік, вона обмежилась попередженням.